Biografia

fot. Jan Zając

Katarzyna Berenika Miszczuk (ur.02.09.1988 r.) - lekarka, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, aktualnie w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.
Z pochodzenia Warszawianka, zakochana w praskiej części miasta. Szczęśliwa mężatka, właścicielka dwóch kocich indywidualności, które często uniemożliwiają jej korzystanie z laptopa. Zamierza stworzyć powieść z każdego gatunku, by wreszcie znaleźć ten, w którym czuje się najlepiej. Ma już na swoim koncie kilka powieści fantasy, powieść grozy oraz science fiction, wdała się także w romans z kryminałem.

Wcześnie rozpoczęła swoją karierę literacką. Pierwszą powieść "Wilk" napisała w wieku piętnastu lat. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Muza trzy lata później. W 2009 roku opublikowano jej kontynuację pt. "Wilczyca", za którą autorka została nominowana do Nagrody Nautilus, będącej corocznym plebiscytem czytelników na najlepszy polski fantastyczny utwór literacki. Obie pozycje zostały wznowione w 2013 roku.

Sławę przyniósł jej  zwariowany cykl o przygodach studentki Wiktorii, która po swojej tragicznej śmierci trafia do piekła. W jej skład wchodzą części: "Ja, diablica" (2010), "Ja, anielica" (2011) oraz "Ja, potępiona" (2012).

W późniejszych latach wydała powieść grozy "Druga Szansa" (2013), a także powieść "Gwiezdny Wojownik: działko, szlafrok i księżniczka", będącą parodią słynnych motywów science fiction (2014).

W 2015 roku wydała kryminał "Pustułka".

Jej najnowsza powieść pt. "Szeptucha" to pierwszy tom słowiańskiego cyklu "Kwiat paproci".

Zdjęcia z okładek: