FAQ

W tej zakładce będę stopniowo zamieszczać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które dostaję od Czytelników.

Jeśli nie ma tu odpowiedzi na Twoje pytanie napisz je w mailu: k.b.miszczuk@gmail.com bądź w wiadomości na facebooku -> fanpage Katarzyny Bereniki Miszczuk


1) Czy powstanie ekranizacja powieści „Ja, diablica”?

W 2013 roku polska wytwórnia filmowa Alvernia Studios kupiła prawa do ekranizacji powieści „Ja, diablica”. Niestety nie zawsze powieści, nawet po wyrażeniu chęci przez producentów, zostają zekranizowane. Taki los spotkał naszą diablicę. Na razie musimy zagryźć zęby i czekać cierpliwie. Współpraca z Alvernią się nie powiodła, ale to nie znaczy, że kiedyś nie powstanie jeszcze film o przygodach Wiktorii Biankowskiej.


2) Czy powstanie tom 4 przygód Wiktorii Biankowskiej, bohaterki powieści „Ja, diablica”, „Ja, anielica” oraz „Ja, potępiona”?

Tak! Wreszcie, po kilku latach, mogę z czystym sumieniem odpowiedzieć: TAK! :) Nie wiem jeszcze czy będzie to bezpośrednia kontynuacja, czy może raczej powieść wielowątkowa opowiadająca o przyszłości większej ilości bohaterów, ale niedługo zabieram się do jej napisania.

3) Czy napiszę kontynuację powieści „Druga Szansa”?

Na chwilę obecną nie planuję pisać kontynuacji.

4) Czy powstanie tom drugi powieści „Gwiezdny Wojownik: działko, szlafrok i księżniczka”?

W 2017 roku zostanie wznowiony tom pierwszy. Jeśli mój wydawca tylko wyrazi zainteresowanie dalszymi przygodami bohaterów „Gwiezdnego…” zabieram się za pisanie.