O mnie


fot. Marcin Łobaczewski
Nazywam się Katarzyna Berenika Miszczuk - ur.02.09.1988 r. - gdyby ktoś chciał mi złożyć życzenia ;) Jestem nie tylko pisarką, ale także lekarką. Ukończyłam Warszawski Uniwersytet Medyczny, obecnie odbywam rezydenturę z medycyny rodzinnej.

Zamierzam stworzyć powieść z każdego gatunku, by wreszcie znaleźć ten, w którym czuję się najlepiej. Jak do tej pory udało mi się napisać kilka powieści fantasy, powieść grozy oraz science fiction, wdałam się także w romans z kryminałem.

Pierwszą powieść "Wilk" napisałam w wieku piętnastu lat. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Muza trzy lata później. W 2009 roku opublikowano jej kontynuację pt. "Wilczyca", za którą zostałam nominowana do Nagrody Nautilus, będącej corocznym plebiscytem czytelników na najlepszy polski fantastyczny utwór literacki. Obie pozycje zostały wznowione w 2013 roku.

Szerszy rozgłos przyniósł mi cykl o przygodach studentki Wiktorii, która po swojej tragicznej śmierci trafia do piekła. W jej skład wchodzą części: "Ja, diablica" (2010), "Ja, anielica" (2011) oraz "Ja, potępiona" (2012).

W późniejszych latach wydałam powieść grozy "Druga Szansa" (2013), a także powieść "Gwiezdny Wojownik: działko, szlafrok i księżniczka", będącą parodią słynnych motywów science fiction (2014). Z kolei w 2015 roku kryminał "Pustułka".

Moja miłość do wianków i mitologii słowiańskiej pojawiła się podczas tworzenia cyklu "Kwiat paproci", w który wchodzą: "Szeptucha" (2016), "Noc Kupały (2016), "Żerca" (2017) oraz będące w przygotowaniu "Przesilenie" (premiera w 2018). Powieść "Szeptucha" otrzymała tytuł Książki Roku 2016 w kategorii literatura fantastyczna portalu lubimyczytać.pl

Moja ostatnia powieść to "Obsesja" (2017), połączenie komedii romantycznej i thrillera medycznego.

Zdjęcia z okładek:

archiwum autorki